Meloni: Elon Musk nem jelent veszélyt a demokráciára, Soros György igen
Nyilvánosan is védelmébe vette Elon Muskot az olasz miniszterelnök.
Ha hihetünk a kitálaló ex-navosoknak, a probléma mára rendszerszintűvé vált, a piacon nincs is esélye megmaradni azoknak a vállalkozóknak, aki nem vesz részt valamilyen módon a csalásokban.
„Adót csalni muszáj
Ha hihetünk a kitálaló ex-navosoknak, a probléma mára rendszerszintűvé vált, a piacon nincs is esélye megmaradni azoknak a vállalkozóknak, aki nem vesz részt valamilyen módon a csalásokban. Ez egyébként általánosságban jellemző a mai magyarországi (és egyben a szomszédos országokban fenálló) rendszerre. Ahogy a régi mondás tartja: ha mindenki elkezdené betartani a törvényeket, összeomlana az ország. Az adócsalás szempontjából ez valami olyasmit jelent, hogy ha hirtelen a NAV elkezdene következetesen fellépni minden adócsaló ellen, hamarosan az adózók többségét kellene bilincsben elvinni. Ideje kimondani: Magyarországon gyakorlatilag mindenki adót csal. Mi személy szerint nem ismerünk olyan embert, akik ne követtek volna már el adóelkerülést valamilyen módon: feketemunka elvállalásával, végeztetésével, vállalkozóként az áruk utaztatásával… És nem azért, mert mindenki tisztességtelen, hanem, mert ez feltétele a gazdasági életben maradásnak.
Ekkora adóterhek mellett egy »tisztességes« vállalkozó nem tudja felvenni a versenyt az adócsalókkal: vagy beszáll a bizniszbe, vagy csődbe megy. A tisztességesen leadózott bérekből tipikusan csak éhen halni lehet. Ha nem minimálbéren jelented be az alkalmazottaidat, és nem vagy piacvezető multicég, a riválisaid megesznek reggelire. És aki egyszer bekerül a körforgásba, az nem tud csak úgy kiszállni. Kérdezzétek csak meg erről Dömény Zoltánt, a Szlovákiában félholtra vert, majd nyomtalanul eltűnt magyar vállalkozót, akinek annyi volt a bűne, hogy megpróbált jó útra térni, cégével kiszállni az áfacsalásra létrehozott hálózatból. (…)
Mi lehetne a megoldás erre a helyzetre? Mint már elhangzott, ha a NAV hirtelen fellépne az összes adócsalás ellen, csak azért nem kerülne börtönbe a teljes magyar céges szektor, mert előbb telnének meg a börtönök, és omlana össze a gazdaságunk. Van viszont kiút: az adóamnesztiát több országban alkalmazták az adócsalások visszaszorítására. Olaszországban például 2010-ben 60 milliárd euróval lett gazdagabb az állam, miután az önmagukat feladó offshore-lovagok némi elmaradt adó befizetése után megúszhatták a büntetést és folytathatták üzletüket.”